Kuidas kontrollida oma telefoni mudelit?
Praegused toodetud nutitelefonid näevad välja sarnased ja neil on sarnased nimed. Paljud kasutajad ei tea, millist mudelit nad omavad. See teadmine tuleb aga sageli kasuks, näiteks siis, kui soovid valida õigeid kaitsetarvikuid, selgitada välja oma seadme tehnilised näitajad või määrata sellele vastav hind. Seetõttu selgitame tänases artiklis, kuidas kontrollida oma seadme mudelit.
Kleebis

Enamikul mobiiltelefonidest on mudeli andmed aku all oleval kleebisel. Enne tagakaane eemaldamist ja aku eemaldamist tuleb veenduda, et seadme väljalülitamine on lõpetatud. See on väga oluline, sest äkiline elektrikatkestus võib põhjustada andmete kadumist ja tarkvaravigu.
Teave karbil
Igal originaalsel nutitelefoni karbil on teave mudeli kohta, nt graafilisel kujul.
Graveerimine ja seaded Apple'i nutitelefonides
Vanematel Apple’i kaubamärgiga telefonidel ja mõnikord ka Huawei nutitelefonidel on seadmete tagaküljel graveering versiooni numbriga. Uuematel Apple'i nutitelefonidel - iPhone 8 ja iPhone X - on, Mudeli nimi kontrollitakse valides: Seaded >> Üldine >> Mudel või seerianumber.
Seejärel tuleb seadetest saadud teave sisestada Google'i. Teavet tootja üksikute nutitelefonide kohta, millel on hammustatud õunalogo, võib leida brändi veebisaidilt.
Androidi ja Windows Mobile'i telefonide seaded
Teine võimalus oma seadme versiooni väljaselgitamiseks on kontrollida andmeid telefoni operatsioonisüsteemist. Windows Phone'i ja Androidi puhul on teave samas kohas. Telefoni mudeli kontrollimiseks valige: Menüü >> Seaded >> Telefoniinfo >> Seadme nimi.
Kood ja taaskäivitamine
Mõnel telefonimudelil on võimalik sisestada lühikood, tänu millele ilmub märge seadme versiooni kohta. Nii on see näiteks Nokia telefonide puhul. Lihtsalt sisesta ja kinnita kood *#0000#. Mõnikord juhtub, et seadme sisselülitamisel kuvatakse seadme mark ja mudel.
Olemasoleva mudeli tundmine – kasu
Kui sa ei tea, milline telefonimudel sul on, ei saa sa seda hea hinnaga müüa. Ainult nutitelefoni versiooni ja selle spetsifikatsioonide teadmine võimaldab meil selle väärtust õigesti määrata. Veelgi enam, teadmatus telefoni kohta takistab meid valimas õigeid lisaseadmeid, näiteks kaitseümbrist või LCD-kilet või -klaasi.
Ilma kaitseartikliteta on meie telefon avatud arvukatele kahjustustele, mis võivad mitte ainult negatiivselt mõjutada selle välimust, vaid ka põhjustada püsivaid kahjustusi.